Menu Zamknij

Pro-Vent

Przy montażu naszych systemów wentylacji mechanicznej opieramy się na urządzeniach firmy PRO-VENT. Gwarantuje to nam wysoką jakość świadczonych usług oraz sprawny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jest to sprawdzony partner który zapewnia naszym klientom poczucie bezpieczeństwa i pewność pracy całego systemu.

PRO-VENT – WITAMY W FABRYCE INNOWACJI

PRO-VENT Systemy Wentylacyjne to polski producent rekuperatorów i gruntowych wymienników ciepła. Jako producent central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła działamy na rynku nieprzerwanie od 2001 roku. Nasze centrale wentylacyjne i inne innowacyjne rozwiązania dla wentylacji znalazły już uznanie w ponad 12 000 sprawnie funkcjonujących inwestycji. Nasze urządzenia pracują nie tylko na terenie naszego kraju, ale także w Niemczech, Francji, Włoszech czy na Litwie.

CELE FIRMY PRO-VENT

Jako innowacyjny producent central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła, swoją codzienną pracę opieramy na kilku kluczowych filarach:

  • po pierwsze – innowacyjność – z każdym rokiem dostarczamy nowe autorskie rozwiązania, wyznaczające trendy w dziedzinie rekuperacji. Dzięki temu jako producent rekuperatorów stajemy się inspiracją dla innych.
  • po drugie – jakość – zapewniamy wysoką jakość nie tylko naszych central wentylacyjnych, ale również dostarczanego przez nie powietrza. Konsumenci docenili naszą firmę już dwukrotnie Złotym Medalem Konsumencki Lider Jakości 2017 i 2018. Cieszymy się, że jesteśmy postrzegani jako producent central wentylacyjnych wysokiej jakości.
  • po trzecie – ciągłe usprawnienia – stale monitorujemy wszelkie czynniki wpływające na Państwa zadowolenie z naszych rekuperatorów. Pozwala to na szybką eliminację najmniejszych niedociągnięć i stałą poprawę jakości produkcji rekuperatorów.
  • po czwarte – służyć Klientom – nie chcemy nigdy stracić opinii rzetelnego partnera. W związku z tym uczciwa współpraca i satysfakcja każdego Klienta jest dla nas najważniejsza.

INNOWACYJNY PRODUCENT CENTRAL WENTYLACYJNYCH Z ODZYSKIEM CIEPŁA

Rekuperatory PRO-VENT MISTRAL powstały w efekcie wielu badań i doświadczeń realizowanych przez naszą firmę. Dzięki temu jako innowacyjny producent rekuperatorów możemy pochwalić się wieloma autorskimi rozwiązaniami i patentami.

W ofercie posiadamy wachlarz ponad 40 rodzajów rekuperatorów. Produkujemy centrale wentylacyjne zarówno do dużych, jak i małych inwestycji, o wydajności od 200 do 6000 m3/h. Dzięki temu mając w ręku jeden katalog klienci zawsze są w stanie dobrać rekuperator do własnych potrzeb. Dostępne są centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła w wykonaniu stojącym lub podwieszanym, z wymiennikiem krzyżowym lub przeciwprądowym. Wszystkie wyróżniają się znakomitymi parametrami pracy i bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

SAMODZIELNY PRODUCENT AUTOMATYKI REKUPERATORÓW

Jako producent rekuperatorów chcemy aby automatyka urządzeń PRO-VENT była intuicyjna i wykorzystywała w pełni ich możliwości. W związku z tym sami jesteśmy również producentem automatyki do naszych central wentylacyjnych. Dzięki temu zawsze potrafimy szybko zdiagnozować ewentualne uwagi i sprawnie zareagować. Nawet w nietypowych sytuacjach potrafimy dobrać indywidualnie parametry, aby praca rekuperatorów przebiegała bez zarzutu.

Obecnie centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła produkcji PRO-VENT mogą być sterowane na kilka sposobów. Do wyboru jest tradycyjny sterownik klawiaturowy, bardziej nowoczesny sterownik z dotykowym ekranem LCD lub zupełnie innowacyjny graficzny sterownik dotykowy.

Dla najbardziej wymagających użytkowników proponujemy sterowanie rekuperatorami w sposób zdalny poprzez aplikację. Nasze centrale wentylacyjne mogą również być sterowane przez system FIBARO lub protokół ModBus.

PRODUCENT GRUNTOWYCH WYMIENNIKÓW CIEPŁA

Drugim sztandarowym produktem firmy PRO-VENT jest autorski rodzaj gruntowego wymiennika ciepła. Jest to płytowy bezprzeponowy GWC PRO-VENT GEO, zapewniający odzysk ciepła z gruntu w maksymalnie wydajnym stopniu. Jest to idealne uzupełnienie, w jakie można wyposażyć instalację rekuperacji. Zapewnia znaczne oszczędności w ogrzewaniu budynku zimą i znacznie zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniach podczas letnich upałów. Dodatkowo zapewnia zdecydowaną poprawę parametrów zdrowotnych nawiewanego powietrza. Dzieje się tak w wyniku naturalnej redukcji bakterii o 86% i grzybów aż o 97%.

INNOWACYJNE KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA DLA WENTYLACJI

Nadzwyczaj dobre efekty daje łączenie w jeden system rekuperatorów MISTRAL i płytowego GWC PROVENT-GEO. W wyniku takiego połączenia nie tylko dostarczamy świeże powietrze, ale zapewniamy dodatkowe, liczne korzyści. Mówimy tu m. in. o ogrzewaniu,  ogrzewanie, chłodzeniu, dowilżaniu i filtrowaniu powietrza. Dzięki temu potrafimy zapewnić jakość powietrza spełniającą wszystkie wymogi nawet najbardziej wyśrubowanych norm.

SOLIDNY PARTNER DO WSPÓŁPRACY

To co daje nam przewagę konkurencyjną to innowacyjne produkty, które są w całości zaprojektowane i wykonane w naszej firmie. Firma PRO-VENT to po pierwsze producent rekuperatorów i dedykowanej automatyki, a po drugie producent gruntowych wymienników ciepła o najwyższej skuteczności. Wybór naszych rozwiązań zagwarantuje Państwu unikalny komfort przebywania w pomieszczeniach, ale także zapewni spokojną i bezawaryjną pracę.

Żródło pro-vent.pl