Menu Zamknij

Wentylacja

Zlekceważenie zapewnienia domowi skutecznej wentylacji to bardzo poważny błąd. Jego efekty będą bardzo dotkliwe. Jedne – takie jak odczuwalny dyskomfort, wilgoć i zagrzybienie ścian, dostrzeżemy szybko. Inne, jak skutki oddziaływania alergenów i nieusuniętych z wnętrza substancji chemicznych, ujawnić się mogą znacznie później. Sprawna wentylacja to konieczność. Sama wymiana powietrza jednak nie wystarczy!

Cóż z tego że usuniemy to zużyte, jeśli na jego miejsce trafiać będzie zanieczyszczone? Zarówno mniejsze, jak i większe miasta, takie jak Częstochowa, w każdym sezonie grzewczym pełne są smogu. Wówczas także problemem staną się straty ciepła, nieuniknione tam, gdzie pracuje wentylacja grawitacyjna. Zaradźmy temu! Nowoczesne systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła to jedyne skuteczne rozwiązanie. Firma EKOWEN to zespół doświadczonych specjalistów, zdolnych za każdym razem zaproponować i zrealizować taki system, jaki ściśle odpowiada potrzebom konkretnego obiektu i jego użytkowników.

wentylacja częstochowa

Systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła chronią nasze zdrowie i pieniądze

systemy wentylacyjne częstochowa

Zamiast wydawać duże pieniądze na produkcję energii, lepiej po prostu uniknąć jej niepotrzebnych strat. Oznacza to konieczność skutecznego ocieplenia przegród zewnętrznych, ale także zadbania o to by, za jej ucieczki nie była odpowiedzialna wentylacja. Rozwiązania w tym zakresie dostępne są na rynku od lat – nie znaczy to jednak że ich realizacja jest prosta. Konieczny jest prawidłowy dobór urządzeń i ich parametrów – wymiennika ciepła, wentylatorów, filtrów. Trzeba także prawidłowo zaprojektować całość i właściwie poprowadzić przewody. Umiejętnie wykonane systemy wentylacyjne zawsze okazują się korzystnymi inwestycjami, skutecznie przyczyniając się do obniżenia kosztów użytkowania wyposażonych w nie obiektów. Nowoczesna wentylacja z odzyskiem ciepła to także sposób na zapewnienie komfortowych, a przede wszystkim zdrowych warunków we wnętrzach. Zagraża nam nie tylko smog, którym przez wiele miesięcy spowita jest Częstochowa. Szkodliwe substancje uwalniane są m.in. przez wiele urządzeń i przedmiotów codziennego codziennego użytku, a także elementów wyposażenia wnętrz wykonanych z tworzyw sztucznych. Sprawnie działające systemy wentylacyjne chronią więc nasze zdrowie przez cały rok! Warto więc o tym pomyśleć już na etapie projektowania obiektu – wówczas najłatwiej przygotować go do montażu nowoczesnych rozwiązań. EKOWEN to sprawdzony wykonawca, służący także pomocą w zakresie doradztwa. Z pomocą każdy dom może być oszczędny i bezpieczny. Dobra wentylacja to nieodzowny tego warunek.