Menu Zamknij

Pompy ciepła

Prowadzimy profesjonalny montaż powietrznych pomp ciepła. Nasza wykwalifikowana kadra posiada niezbędne certyfikaty F-Gaz które ze względu przepisy prawa i troskę o środowisko naturalne są niezbędne do montażu pomp ciepła. W codziennej pracy używamy profesjonalnych narzędzi sprawdzonych producentów. W Naszych instalacjach stosujemy tylko takie elementy które dadzą nam pewność wysokiej jakości wykonania montażu, tak by klient przez wiele lat mógł cieszyć się jej bezproblemową  pracą. 

Pompy ciepła to specjalistyczne instalacje, które umożliwiają ogrzewanie pomieszczeń – CO oraz ogrzewanie wody – CWU. Powietrzne pompy ciepła to coraz popularniejsze i coraz częściej stosowane rozwiązania. Główną zaletą jest możliwość korzystania z nich przez cały rok. Powietrzne pompy ciepła świetnie sprawdzają się dla zarówno dla nowych budynków jak i starych budynków. Można z nich korzystać w optymalny sposób we wszystkich strefach klimatycznych Polski.

Pompy ciepła należą do odnawialnych źródeł energii, ponieważ wykorzystują „bezpłatną”, naturalną energię z powietrza przez co znacznie zmniejszają koszty ogrzewania. Zastosowanie pompy ciepła jako źródła ciepła jest jednym z najbardziej efektywnych i ekologicznych sposobów przygotowania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania. Konieczne jest jedynie dostarczenie energii elektrycznej, niezbędnej do pracy pompy. Ze względu na niskie parametry źródła idealnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami niskotemperaturowymi.

Pompa ciepła zużywa energię elektryczną, jednak jest ze względu na wysokie współczynniki COP (stosunek zużytej energii elektrycznej do wyprodukowanej energii cieplnej) jest o wiele tańsza w użytkowaniu niż grzejniki elektryczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych pompy działają bez zarzutów nawet przy bardzo niskiej temperaturze, a ich wydajność pozostaje nadal wysoka.

Nasze usługi kierujemy do klientów indywidualnych oraz do firm z Częstochowy i pobliskich miejscowości. 

Współpracujemy z czołowymi producentami pomp ciepła. Jesteśmy ich akredytowanym instalatorem co zapewnia Państwu wysoką jakość świadczonych usług oraz pewność właściwego montażu urządzeń. Są to producenci którzy gwarantują wysoką jakość oferowanych produktów, od wielu lat działający w branży pomp ciepła i stale inwestujący w coraz lepsze i wydajniejsze.